O polityce zagranicznej.

Podejrzewam, że w tym punkcie będę się trochę różnił od innych konserwatywnych liberałów – ale cóż, czymś trzeba…
Otóż założenia polityki zagranicznej w moim przekonaniu powinny być takie:
1) Wystąpienie z większości organizacji i porozumień międzynarodowych (oprócz niektórych – praktycznie koniecznych), przede wszystkim z Unii Europejskiej, ONZ, NATO itp.
2) Zabronienie łączenia obywatelstwa polskiego z innym.
3) Kontrolowanie granicy i powiadamianie króla o każdym obywatelu obcego państwa, który ją przekroczy – podawanie królowi jego danych osobowych.
4) Zlikwidowanie ambasad innych krajów w Polsce (najpierw pokojowo, jak nie poskutkuje – przymusem)
5) Zlikwidowanie wszelakich zagranicznych misji wojskowych.
6) Polacy (polscy obywatele) mogą przekraczać granice innych państw, ale na własną odpowiedzialność i ryzyko – zlikwidowanie ambasad Polski w innych krajach (ten punkt niekoniecznie, ale zapewne po zrealizowaniu punktu 4. inne kraje też by nasze ambasady wyrzuciły..).
To są ogólne założenia koncepcji absolutnej niezależności politycznej. Ale podstawowe to niemieszanie się w sprawy innych państw – co nas to obchodzi co się w nich dzieje. Dzięki temu zachowamy neutralność i nikt na nas nie będzie zwracać uwagi – będziemy mogli się w spokoju rozwijać.
Uzasadnienia punktów:
Ad. 1)
To fundamentalny warunek niezależności politycznej – nikt nie może nam dyktować co jest prawem człowieka (ONZ), ani co w ogóle mamy robić (UE). Natomiast NATO zmusza nas do bronienia innych państw, co narusza naszą neutralność.
Ad. 2)
Łączenie dwóch obywatelstw prowadzi do paranoi.Przykład:
Załóżmy, że ktoś jest obywatelem dwóch państw – Paragwaju, w którym panuje socjalizm i Polski, w której panuje kapitalizm. W Paragwaju jest dyktatura(jak Łukaszenko), w Polsce też. Ten ktoś jedzie z Polski do Paragwaju i tam bierze udział w demonstracji przeciw dyktatorowi Paragwaju. Zostaje wtrącony do więzienia, a tymczasem państwo polskie jest oburzone, że Paragwaj przetrzymuje polskiego obywatela i że ta demonstracja była słuszna, bo w Paragwaju łamane są wolności obywatelskie (zakaz zażywania narkotyków itp.). I wywiązuje się dyskusja na temat jakie są prawa człowieka! Ale to jeszcze nic – ten sam człowiek po wyjściu z więzienia w Paragwaju zmienia poglądy i jedzie do Polski, aby tam protestować i sytuacja się powtarza!
Ad. 3)
Każde przekroczenie granicy Polski przez obywatela innego państwa jest naruszeniem jej niezależności – kraj ten może się odwołać, że w Polsce łamie się jego prawa.
Ad. 4)
Ambasady to państwa w państwie – absolutne naruszenie niepodległości (poza tym to wynika z  punktu trzeciego).
Ad.5)
Wojsko służy do obrony państwa, które je finansuje, poza tym jest to łamanie neutralności.
Ad. 6)
Patrz nawias.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>